Dziękujemy, że byliście Państwo z nami! Zapraszamy do oglądania retransmisji sesji tematycznych
Wygodna formuła online, trzy dni fachowych porad, wykładów, debat, rozmów z zaproszonymi ekspertami oraz filmów agrotechnicznych. Wszystko to w tegorocznej edycji Przez Innowacyjność do Sukcesu Online.
Czy jesteście już w pełni przygotowani do nowego sezonu? Czy czekacie w blokach startowych do jego rozpoczęcia? A czy w swoich rozważaniach wzięliście pod uwagę każdy możliwy scenariusz pogodowy? Na podstawie chociażby ostatnich lat doskonale wiemy, jak pogoda potrafi pokrzyżować plany agrotechniczne. „Bądź gotowy na każdy scenariusz pogodowy” to hasło przewodnie tegorocznej edycji konferencji Przez Innowacyjność do Sukcesu Online. Rozmawialiśmy o bieżących problemach w trzech gatunkach roślin. Skupiliśmy się na rzepaku ozimym, pszenicy ozimej oraz kukurydzy. Wspólnie z zaproszonymi ekspertami ocenialiśmy stan tegorocznych ozimin. Zastanawialiśmy się nad konsekwencjami, jakie niosą za sobą ubytki w substancjach czynnych. Omówiliśmy strategię ochrony oraz nawożenia w kontekście najbardziej możliwych oraz prawdopodobnych scenariuszy pogodowych. Poruszyliśmy również zagadnienia dotyczące techniki rolniczej. Przeanalizowaliśmy ile kosztują nowoczesne technologie i jakie korzyści można osiągnąć dzięki zastosowaniu zmiennego nawożenia, rolnictwa precyzyjnego czy uprawy pasowej.
Byli z nami wybitni specjaliści od lat prowadzący badania w obszarze nowoczesnych technologii i technik w rolnictwie, nawożenia upraw, ochrony roślin, gospodarki wodnej gleby i zarządzania produkcją w gospodarstwie.
Terenowa Stacja Doświadczalna w Rzeszowie, Instytut Ochrony Roślin – Państwowy Instytut Badawczy
Wydział Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
Wydział Rolnictwa i Leśnictwa, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
Wydział Rolnictwa, Ogrodnictwa i Bioinżynierii , Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Polski Związek Producentów Kukurydzy
Instytut Ochrony Roślin – Państwowy Instytut Badawczy
Wydział Rolnictwa, Ogrodnictwa i Bioinżynierii, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
Wydział Rolnictwa, Ogrodnictwa i Bioinżynierii, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
Wydział Rolnictwa i Biologii, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
Wydział Rolnictwa, Ogrodnictwa i Bioinżynierii, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
Współpracujemy z liderami na rynku produktów i usług wspierających pracę gospodarstw rolnych.