O Wydarzeniu

Miło nam zaprosić rolników na kolejną, IX już edycję regionalnych konferencji „Farmera” – Przez Innowacyjność do Sukcesu.

W tym roku proponujemy spotkania w siedmiu lokalizacjach na terenie całej Polski, przy czym w dwóch lokalizacjach jednocześnie odbywać się będą konferencje poświęcone produkcji zwierzęcej (woj. kujawsko-pomorskie i podlaskie). We wszystkich siedmiu lokalizacjach najwięcej czasu poświęcimy zagadnieniom agrotechnicznym, a nasz temat przewodni tegorocznego cyklu to: „Jak gospodarować z suszą w tle?”.

Problemy wynikające z niedoborów wody i rosnących temperatur stają się, niestety, polską codziennością. W związku z tym wspólnie z naszymi ekspertami postaramy się poszukać rozwiązania najważniejszych problemów agrotechnicznych wynikających z powtarzających się okresów suszy. Uczestnicząc w naszej konferencji, dowiecie się m.in., jak można wpływać na zatrzymanie wody w glebie poprzez odpowiedni system jej uprawy, ale też prze odpowiedni dobór roślin. Susza to również problemy ze skutecznym nawożeniem azotem. Ten problem też będziemy szczegółowo analizować i z pewnością podpowiemy, jaką formę nawozową wybrać i jak ją stosować, by okazała się najskuteczniejsza w ekstremalnie suchych warunkach. Oczywiście, wysokie temperatury i brak wody wymagają odpowiedniego podejścia również do ochrony chemicznej zbóż i rzepaku. To tematy, które nasi eksperci także będą szczegółowo analizować.

Jeszcze raz serdeczne zapraszamy do uczestnictwa w kolejnym cyklu konferencji regionalnych. Dają one możliwość wymiany doświadczeń z ekspertami i innymi rolnikami, kontaktu z firmami z branży rolnej, poznania nowych produktów i miłego spędzenia czasu.