Prelegenci

dr hab. Stanisław Samborski
Wydział Rolnictwa i Biologii, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
Jest pracownikiem Katedry Agronomii, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.
Od roku 2008 prowadzi badania z zakresu rolnictwa precyzyjnego. Zainteresowania naukowe to optymalizacja nawożenia zmienną dawką azotu pszenicy ozimej oraz wykorzystanie różnych źródeł informacji przestrzennej, do wydzielania stref produkcyjnych w obrębie pól oraz ulepszonego pobierania próbek gleby.
Od roku 2011 przedstawiciel Polski w International Society of Precision Agriculture. W roku 2016 odbył5-miesięczny staż z zakresu rolnictwa precyzyjnego w University of New England, Australia. W latach 2016-2018 był zastępca redaktora w czasopiśmie Agronomy Journal. W roku 2017 uzyskał nagrodę: Editor’s Citation for Excellence od Komitetu Redakcyjnego, czasopisma Agronomy Journal za wyróżniający się wkład w nadzorowanie recenzji artykułów naukowych. Jest redaktorem naukowym podręcznika Rolnictwo precyzyjne, wyróżnionego nagrodą zespołową Ministra ds. Szkolnictwa Wyższego i Nauki w roku 2019.
Bierze udział w sesjach:
-
Wykład: Ile (czy) zarobisz na zmiennym nawożeniu?
- Ile kosztują technologie i jakie korzyści można osiągnąć dzięki zastosowaniu rozwiązań do precyzyjnego nawożenia i ochrony roślin (próby glebowe, mapowanie plonu, niezbędne urządzenia pomiarowe i wymagania stawiane maszynom: rozsiewacz, opryskiwacz). Jak łączyć ze sobą poszczególne rozwiązania i czy ich obsługa jest trudna?