Prelegenci

Jarosław Potarzycki
Katedra Chemii Rolnej i Biogeochemii Środowiska, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
Katedra Chemii Rolnej i Biogeochemii Środowiska, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
Nauczyciel akademicki z 30 letnim stażem. Prowadzi zajęcia dydaktyczne na kierunkach Rolnictwo i Ochrona Środowiska.
Autor ponad 70 oryginalnych prac twórczych, publikowanych w czasopismach polskich i zagranicznych oraz licznych rozdziałów w monografiach i prac popularno naukowych. Według bazy Web of Science posiada indeks Hirscha = 7; ma łącznie 217 cytowań (bez autocytowań 194).
Wiodącym kierunkiem badań jest kontrola efektywności azotu w warunkach bilansowania nawożenia składnikami drugoplanowymi i mikroelementami, w kontekście reakcji plonotwórczej roślin i rozpraszania tego składnika w agroekosystemie. Zajmuje się zagadnieniami związanymi z nawożeniem kukurydzy, zbóż, rzepaku ozimego i ziemniaków w powiązaniu z rolą wapnia, siarki, magnezu i mikroelementów w realizacji potencjału plonotwórczego roślin.
Prywatnie: szczęśliwy mąż, ojciec i dziadek, lubiący podróże. Fan piłki nożnej.
Bierze udział w sesjach:
-
Wykład: Wiosenna strategia nawożenia w zależności od przepisów i stanu plantacji
ZOBACZ WIĘCEJ PRELEGENCIWykład: Wiosenna strategia nawożenia w zależności od przepisów i stanu plantacji
- Prezentacja opracowana na podstawie konkretnych i najbardziej prawdopodobnych scenariuszy/wariantów (np. słabe przezimowanie, ubytki w obsadzie, ubytki ulistnienia, susza, wahanie temperatur na przedwiośniu). Strategia nawożenia. O jakich składnikach należy jeszcze pamiętać, aby wykorzystanie azotu było jak najwyższe?