Prelegenci

prof. dr hab. Tadeusz Michalski
Wydział Rolnictwa, Ogrodnictwa i Bioinżynierii , Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Polski Związek Producentów Kukurydzy
Urodził się 24 października 1949 r. w Kaźmierzu k. Poznania. Studiował na Wydziale Rolniczym Akademii Rolniczej w Poznaniu w latach 1968-1973.
Stopień doktora nauk rolniczych uzyskał w roku 1980 r.; doktora habilitowanego nauk rolniczych w 1990r. a od roku 1999 legitymuje się tytułem profesora nauk rolniczych
Od roku 1973 do roku 2019 prof. Tadeusz Michalski był pracownikiem naukowo dydaktycznym Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu (dawniej Akademia Rolnicza). Jest promotorem sześciu prac doktorskich oraz ponad 200 prac dyplomowych, magisterskich i inżynierskich.
Wiodące kierunki badawcze to:
Uprawa i sposoby wykorzystania kukurydzy ziarnowej na cele paszowe, spożywcze i przemysłowe;
Metody produkcji i konserwacji kukurydzy i roślin zbożowych jako pasz dla bydła i zaopatrzenia biogazowni;
Proekologiczne metody uprawy zbóż (uprawa mieszanek zbożowych; stosowanie biostymulatorów)
Prof. Tadeusz Michalski jest autorem kilkuset prac naukowych, monografii i publikacji popularno-naukowych dotyczących uprawy i wykorzystania kukurydzy oraz innych roślin zbożowych. Jest autorem m.in.: rozdziału „Kukurydza” w podręczniku akademickim UPRAWA ROŚLIN pod red. A. Koteckiego (UP Wrocław 2020); rozdziału „Kukurydza zwyczajna” w podręczniku pt. ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII pod red. B. Kołodziej i M. Matyka (PWRiL 2012); oraz współautorem monografii „Metodyka integrowanej ochrony mieszanek zbożowych dla producentów” pod red. Michalski, Mrówczyński, Tratwal, IOR Poznań 2015.
Po przejściu na emeryturę prowadzi dalej działalność dydaktyczną jako wykładowca na kilku typach Studiów Podyplomowych na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Jest kierownikiem Studium Podyplomowego „Ochrona różnorodności biologicznej i zarzadzanie środowiskiem” - na Wydziale Rolnictwa, Ogrodnictwa i Bioinżynierii UP w Poznaniu.
Prof. Tadeusz Michalski czynnie uczestniczy w popularyzacji wiedzy i wdrażania nowoczesnych technologii uprawy i przetwórstwa kukurydzy. Jest organizatorem szeregu konferencji naukowych i naukowo-wdrożeniowych dotyczących kukurydzy oraz wykładowcą na szkoleniach rolników oraz kadry doradczej. Od momentu powstania Polskiego Związku Producentów Kukurydzy (PZPK – 1984r.) bierze czynny udział w jego pracach, a od roku 2001 do dnia dzisiejszego pełni funkcję prezesa tej organizacji.
Bierze udział w sesjach:
-
Rozpoczęcie konferencji. Rozmowa 1:1: Jak termin siewu kukurydzy wpływa na jej rozwój i plonowanie?
ZOBACZ WIĘCEJ PRELEGENCI